همکاران یاشام

دکتر مصطفی زارعان

من دکتر مصطفی زارعان هستم. روانشناس بالینی و استاد دانشگاه تبریز. رواندرمانی را از سال 85 و با شرکت در دوره مهارتهای زندگی و درمان شناختی رفتاری شروع کردم. علاقه اصلی من در رواندرمانی، مربوط می شود به اختلالات اضطرابی، وسواس، افسردگی و اختلالات شخصیت. در زمینه درمان کمالگرایی و اهمالکاری هم بیشترین تجربه را داشته ام. به جز رواندرمانی، حرفه اصلی من تدریس در گروه روانشناسی دانشگاه تبریز است. در آنجا من درس های بالینی مانند رواندرمانی و ارزیابی روانشناختی را به دانشجویان لیسانس، ارشد و دکتری تدریس می کنم. همچنین راهنمایی و مشاوره پایان نامه های دانشجویان را به عهده دارم. به دلیل علاقه زیادی که به حرفه روانشناسی دارم در انجمن ها و نهادهای داخلی و خارجی مختلفی عضو هستم که مهم ترین شان انجمن بین المللی روانشناسی بین فرهنگی است. من از سال 2013 عضو هیئت مدیره این انجمن هستم و برای ارتقاء روانشناسی بومی و بین فرهنگی تلاش می کنم. برای فهم بهتر تفاوت های فرهنگی هم یک دوره آموزشی را در دانشگاه تیلبرگ هلند در سال 2014 گذرانده ام. در آن دوره آموزشی، به مسایل فرهنگی مانند مهاجرت، غم غربت، پناهندگی، شوک فرهنگی، انتقال فرهنگی، ازدواج با مردم فرهنگ های مختلف و اهمیت آن ها در سلامت روان پرداخته شد. از این رو، تمرکز اصلی من در رواندرمانی، ارائه مشاوره آنلاین به ایرانیان خارج از کشور می باشد.

فائضه پورشهلانوبری

فائضه پورشهلا هستم. کارشناس ارشد روانشناسی و رواندرمانگر. از سال ۸۹ به شکل تخصصی کارمشاوره و رواندرمانی را از مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز کردم. اصلی ترین حوزه تخصصی بنده اختلالات اضطرابی، افسردگی، وسواس، اختلالات شخصیت و مسائل ارتباطی و عاطفی هست. در کنار فعالیت مشاوره و رواندرمانی، کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت تبریز هستم و به تدریس مهارتهای زندگی و مهارتهای فرزندپروری در ارگانهای دولتی و خصوصی اشتغال دارم. با توجه به سابقه کار در حوزه مشاوره تلفنی و آنلاین و نیاز روز افزون مردم به این نوع خدمات ،هم اکنون در کنار فعالیت حضوری در مرکز یاشام، خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین به ویژه برای ایرانیان خارج از کشور را هم دارم.

دکتر نسیم صمدزاده

نسیم صمدزاده هستم. دکتری روانشناسی و رواندرمانگر. از سال ۹۰ کار مشاوره رو به طور تخصصی در ارگان های دولتی شروع کردم. در حال حاضر روانشناس مرکز بهداشت تبریز هستم، همچنین در دانشگاه آزاد تبریز دروس روانشناسی مثل آسیب شناسی روانی، نظریه های شخصیت و... رو تدریس میکنم. حیطه تخصصی من درمان اختلالات روانپزشکی همچون افسردگی، اضطراب و مشکلات مربوط به روابط زوجین هست.

دکتر نرگس پورطالب

دکتر نرگس پورطالب

دکتری تخصصی روانشناسی تربیتی و مربی آموزش ویژه و روان درمانگر

سوابق درمانی و پژوهشی:

 • شروع کار مشاوره و رواندرمانی از سال ۹۴ از درمانگاه کودک و نوجوان بیمارستان رازی تبریز
 • اختلال یادگیری ویژه، مشکلات تحصیلی و انگیزشی، برنامه ریزی درسی و انتخاب رشته، مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان و مسائل ارتباطی خانواده ها
 • مدیرگروه روانشناسی در موسسه آموزش عالی رشدیه تبریز
 • مسئول فنی مرکز مشاوره شهرداری منطقه دو تبریز
 • تدریس مهارت های زندگی و مهارت های فرزندپروری در ارگانهای دولتی و خصوصی
 • حوزه های پژوهشی مورد علاقه: مسائل کودکان و نوجوانان بالاخص اضطراب امتحان، قلدری، اختلال یادگیری ویژه، کمال طلبی، استرس، فرسودگی و تاب آوری تحصیلی

ژیلا شکری

ژیلا شکری هستم، کارشناس ارشد روانشناسی، بنده به مدت ۱۲ سال می باشد که درمانگر کودکان مبتلا به طیف اختلال اتیسم هستم. همچنین از سال ۱۳۹۲ تاکنون موسس و مدیر مرکز آموزش و توانبخشی کودکان مبتلا به اتیسم "بذر امید" در شهرستان عجب شیر می باشم . بیش از ۸ سال هست که در مراکز مشاوره رشد و هلال احمر تبریز به عنوان درمانگر فعالیت دارم. از سال ۱۳۹۶ تاکنون افتخار همکاری با کلینیک مشاوره "یاشام "را دارم. حیطه تخصصی و کاری بنده درمان اختلالات روانی و مشکلات سازگاری و ارتباطی در دوران کودکی و نوجوانی می باشد.

دکتر ثریا ابراهیمی

ثریا ابراهیمی هستم. دانشجوی دکتری تخصصی روانشناسی دانشگاه تبریز. عضو سازمان نظام روانشناسی ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران. من روان درمانی را با دوره درمان شناختی رفتاری آغاز کردم. تجربه همکاری با کلینیک های روانشناسی، مرکز بهداشت تبریز، مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز و.... را دارم. زمینه های فعالیت من مربوط به اختلالات افسردگی و اضطرابی، مهارت های زندگی، مهارت های فرزندپروری و مربیگری ازدواج است. علاوه بر روان درمانی، تجربه برگزاری کارگاه های متعددی برای اقشار مختلف جامعه من جمله والدین، دانشجویان، زنان شاغل و... دارم. در کنار آن تجربه برگزاری سخنرانی های متعدد با موضوعات گوناگون روانشناسی برای ادارات وسازمانها ،مدارس و نهادهای گوناگون را دارم.

علیرضا رحیمی

من علیرضا رحیمی کارشناس ارشد روانشناسی هستم‌. از سال ۹۶ کار مشاوره و رواندرمانی را در مرکز یاشام شروع کرده ام. دوره های تخصصی رفتاردرمانی شناختی و مشاوره پیش از ازدواج را طی سالهای ۹۵ و ۹۶ زیر نظر اساتید مرکز مشاوره روشنا و مرکز مشاوره یاشام گذرانده ام و در این مدت در خصوص اختلافات خانوادگی و اختلالات اضطرابی تجربه کسب کرده ام، همچنین بیشتر مایل هستم در زمینه مشکلات خانوادگی و مشاوره پیش از ازدواج در خدمت مراجعان باشم.

سعید مقصودی

سعید مقصودی خسروشاهی هستم، کارشناس ارشد روانشناسی. حوزه اصلی فعالیت من در زمینه رشد و توسعه فردی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در نوجوانان است. بنده از سال 92 به صورت تخصصی در حوزه مسایل مرتبط با نوجوانان فعالیت دارم . به واسطه ی حضور در مدارس به عنوان مشاور مدرسه،با بسیاری از مسائل دوره نوجوانی و مشکلاتی که خانواده ها در این دوره سنی با فرزندانشان مواجه هستند،آشنایی دارم و می توانم در زمینه هایی همچون: عدم رغبت تحصیلی، روش مطالعه و برنامه ریزی، رغبت سنجی علمی، استعدادیابی و بسترسازی و شکوفاسازی استعدادها، هویت یابی شخصیتی،مشکل در روابط اجتماعی، تاثیرات نامطلوب مشکلات خانوادگی، ناهنجاری های رفتاری، اضطراب و استرس، افسردگی و پرخاشگری نوجوانان در خدمتتان باشم.

سپیده بخشعلی پور

سپیده بخشعلی پور هستم. کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تبریز. بنده به مدت ۲ سال هست که در مرکز مشاوره یاشام به عنوان روانسنج مشغول کار هستم و آزمون های روانشناختی شامل آزمون شخصیت نئو، آزمون MMPI-2 ، آزمون TAT و آزمون های دیگری که نیاز به اجرا و تفسیر تخصصی دارند را اجرا کرده ام. همچنین در مدارس به نوجوانانی که مشکلاتی در تحصیلات و در رابطه با والدینشان دارند مشاوره می دهم. حیطه تخصصی من کار با بزرگسالانی است که از مشکلاتی رنج میبرند و نیاز به یک شنونده خوب دارند. دوره هایی که گذرانده ام در رابطه با درمان شناختی-رفتاری اختلالات و زوج درمانی میباشد.

مریم مبعث زمانی

مریم مبعث زمانی هستم. کارشناس ارشد روانشناسی. از سال ۹۴ فعالیت خودم را در زمینه زوج درمانی شروع کرده ام . حوزه های اصلی فعالیت من سکستراپی، زوج درمانی و درمان خیانت های زناشوئی هست. همچنین به عنوان کارشناس سلامت روان در مراکز بهداشت سطح تبریز فعالیت میکنم

رضا نسودی

رضا نسودی هستم،کارشناس ارشد روانشناسی. بنده بیش از ۱۰ سال می باشد که به عنوان روانشناس در اداره آموزش و پرورش فعالیت دارم. همچنین از سال ۱۳۹۰ تاکنون در واحد روانشناسی هلال احمر تبریز به عنوان درمانگر، به مراجعان عزیز، خدمات روانشناختی ارائه می دهم. حیطه تخصصی و مورد علاقه بنده، نوجوان و چالش های روانشناختی و ارتباطی دوران بلوغ و همچنین مشکلات تحصیلی و آموزش سبک های کارآمد مطالعه و یادگیری در این دوران، می باشد.

ثنا فکرآزاد

سلام، من ثنا فکرآزاد هستم. کارشناس ارشد روانشناسی بالینی کودک از دانشگاه تبریز. حیطه فعالیت من اختلالات کودکان از جمله اختلال های رفتاری، اضطراب، وسواس، بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات هیجانی و... می باشد. هم چنین در آموزش مهارت های زندگی به کودکان، بازی درمانی، قصه درمانی، درمان شناختی رفتاری کودکان و آموزش سبک های فرزندپروری به والدین، آموزش مدیریت والدین (PMT ) مهارت دارم. به علت علاقه وافرم به رشته ام، دائما در حال یادگیری بیشتر از طریق گذراندن کارگاه های مختلف هستم. از جمله کارگاه هایی که در ارتباط با حیطه کودک گذرانده ام : کارگاه تربیت روان درمانگر کودک، آموزش مهارت های زندگی به کودکان، مربیگری کودک و نوروفیدبک می باشد. به نظر من بهترین درمانگر کودک کسی است که بتواند وارد دنیای کودکان شود، با آنها هم بازی شود و سعی کند دنیا را از چشم آنها ببیند. من هم تمام تلاش خود را می کنم تا بتوانم دوست و روانشناس خوبی برای کودکان باشم.

نازیلا آقاخانی

نازیلا آقاخانی

نازیلا آقاخانی نازیلا آقاخانی هستم. کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تبریز و دارای پروانه فعالیت حرفه ای از نظام 13سال سابقه ی تدریس دروس روانشناسی و دروس بین رشته ای حقوق و روانشناسی در دانشگاه علمی کاربردی

ارائه ی خدمات مشاوره ای و روان درمانی از سال 1385:

 • فعالیت در مرکز مشاوره ی یاشام از سال 99 تا کنون با محوریت مسائل بالینی(مشکلات نوروتیک مثل افسردگی، اضطراب، وسواس و...) و بالاخص مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی، مشاوره پس از سوگ و شکست عاطفی و طلاق
 • کارشناس مشاور در صدای مشاور سازمان بهزیستی(2سال)
 • مشاور مرکز آموزش علمی کاربردی قوه قضاییه تبریز از سال 1388
 • کارشناس مشاور در مرکز مداخله در بحران های اجتماعی  و خط 123 (3 سال)
 • ارائه ی خدمات مشاوره و روان درمانی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و برگزاری کارگاه های آموزش پیش از ازدواج ، آموزش مهارت های مطالعه و کارگاه های پیشگیری از اعتیاد برای دانشجویان علوم پزشکی تبریز(2سال)
 • ارائه ی خدمات مشاوره ای در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تبریز(2سال)
 

منیژه ملکی

منیژه ملکی هستم کارشناس روانشناسی بالینی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان. حدود 2 سال است که در مرکز یاشام فعالیت می کنم. کسب عنوان دانش آموخته برتر در مقطع کارشناسی وعضو استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز حیطه فعالیتم اختلالات و مشکلات کودکان و نوجوانان، از جمله اضطراب، افسردگی، وسواس، بیش فعالی،تیک، لکنت زبان، مشکلات مربوط به خواب و خوردن، نافرمانی و همچنین آموزش اصول فرزندپروری مثبت و ارتباط موثر با کودک و نوجوان و آموزش تربیت جنسی کودک می باشد

دکتر کریم عبدالمحمدی

دکتر کریم عبدالمحمدی هستم. دکتری روانشناسی کودک از دانشگاه علامه طباطبایی تهران. حدودا سه سال است که افتخار همکاری با مرکز مشاوره یاشام را دارم. حیطه فعالیتم اختلالات رفتاری، هیجانی و تحصیلی کودکان و همچنین فرزندپروری والدین هست. سابقه ی ۵ سال ارائه ی خدمات مشاوره ای در دانشگاه تبریز و شهید مدنی آذربایجان و کارشناس مشاور در مراکز مشاور بهداشت شهر تبریز

سمیه قاسم نژاد

سمیه قاسم نژاد هستم. با تحصیلات کارشناسی ارشد روانشناسی از سال 87 کار راهنمایی و درمان را به صورت تخصصی در ارگان های دولتی شروع کرده و سابقه ی همکاری به عنوان مدرس در واحدهای دانشگاه پیام نور، به عنوان کارشناس در ارگان های دولتی و به عنوان مشاور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را دارم. در حوزه های درمان اختلالات افسردگی، اضطراب، وسواس، مسائل ارتباطی و عاطفی، شکست عشقی و مشاوره قبل از ازدواج فعالیت می کنم. از سال 1393 خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی برای دوستانی که به دلایلی قادر به دریافت خدمات حضوری نیستند ارائه داده ام. فعالیت ها و علاقمندی هایم در زمینه ی آموزشی، مهارت های زندگی، مهارت های فرزند پروری، آشنایی قبل از ازدواج در مدارس، سازمان ها و ... و همچنین وبینارهای آنلاین می باشد.

دکتر محمد نصیری

دکتر محمد نصیری

دکتری تخصصی روانشناسی سلامت از دانشگاه خوارزمی تهران  

سوابق درمانی و آموزشی:

 • مدرس گروه روانشناسی موسسه آموزش عالی رشدیه تبریز در مقطع کارشناسی و ارشد از سال 97 تا اکنون مدرس گروه روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سال 1401 تاکنون درمانگر سامانه مشاوره آنلاین آرکا درمانگر سامانه مشاوره آنلاین های اکسپرت (Hi Expert) روانشناس مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی رشدیه تبریز روانشناس مرکز مشاوره خصوصی (یاشام - شهریار) پژوهشگر و تحلیل گر آماری بیش از 200 پایان نامه ارشد و دکتری در رشته های روانشناسی از سال 95 تا اکنون. برگزاری کارگاه های روانشناختی در موسسات آموزشی – سال 1396 – تهران برگزاری کارگاه مهارتهای زندگی دانشجویی در دانشگاه ها – سال 1396- تهران - تبریز برگزاری کارگاه مقاله نویسی (همراه با روش های جستجو) – سال 1396- 1397-1398 – تبریز- ارومیه برگزاری کارگاه فرزندپروری در مهدکودک ها برای والدین – سال 1397- 1397- 1398 تبریز - شبستر برگزاری کارگاه مدل یابی معادلات ساختاری (SEM) –سال 1396 – 1397- 1398– تبریز – ارومیه شرکت در کارگاه سه روزه مشاوره پیش از ازدواج – دکتر شهرام محمد خانی – مرکز مشاوره کاج – تهران – سال 1396 شرکت کاج در کارگاه 110 ساعته تربیت درمانگر شناختی- رفتاری – دکتر شهرام محمد خانی – مرکز مشاوره – تهران - 1396